شرکت خودروسازی مدیران خودرو نخستین محصول خود را در سال 1384 به عنوان 110 وارد بازار نمود که همواره به عنوان کم‌مصرف‌ترین خودرو در کشور شناخته می شود. به علاوه، در اوایل دهه 80 و با وقوع زلزله شهرستان بم، ایجاد این کارخانه در این نقطه محروم توانست کمک شایانی را به اقتصاد این منطقه نماید. در حال حاضر به طور مستقیم و غیر مستقیم نزدیک به 20000 نفر در سرتاسر کشور از مزایای اقتصادی این کارخانه بهره مند هستند.

شرکت مدیران خودرو با نگرش ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد کشور در راستای برنامه های بلند مدت برای اشتغال و ایجاد ارزش افزوده تمام تلاش خودرا انجام داده و ما حصل آن نیز تولید 60000 دستگاه خودرو در سال 95 و با برنامه ریزی صورت گرفته در سال اتی این میزان به 100000 دستگاه خواهد رسید که ما حصل آن ایجاد اشتغال برای جوانان ، رونق اقتصادی منطقه و ایجاد ارزش افزوده بیشتر خواهد بود.

شرکت مدیران خودرو همکاری خود را در قالب سرمایه گذاری مشترک در سال 88 با شرکت چری  به عنوان بزرگترین صادر کننده خودرو در کشور چین آغاز نمود که می توان آنرا نخستین سرمایه گذاری مشترک با یک شرکت خارجی  در صنعت خودرو نامید  که ما حصل آن افزایش ظرفیت تولید ، تولید مدلهای روز با آخرین تکنولوژی همزمان عرضه در چین و ایران دانست.

کارخانه chery auto

 

در حال حاضر شرکت مدیران خودرو با داشتن بیش از 150 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در سرتاسر کشور به عنوان شرکتی مستحکم و قوی شناخنته می‌شود. با توجه به افزایش ظرفیت تولید از سالهای گذشته تولید داخل برخی از قطعات در دستور کار قرار گرفته است.

هم اکنون بخشی از محصولات تولید داخل هستند که با توجه به افزایش ظرفیت تولید و توجیه اقتصادی از یکسو و از سوی دیگر سرمایه‌گذاری کشور چین و با توجه به سفر رئیس جمهور این کشور به ایران در سال گذشته و توجه به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های صنعت خودرو و ایجاد یک مرکز بزرگ قطعه‌سازی شرکت چری با توجه به جایگاه بالا و موقعیت مناسب این برند در راس این برنامه‌ها قرار گرفته است.

از سوی دیگر در طول سالهای اخیر شرکت چری با توجه به اهمیت بازار ایران به عنوان بزرگترین بازار صادراتی خود یک مرکز تحقیق و توسعه در ایران بنا نموده تا نیاز و خواست مشتریان ایرانی را در تولیدات خود در نظر گیرد. از همین روی انتقال تکنولوژی در محصول و خطوط تولید به کشور در حال انتقال است، خطوط تولید شاهد حضور مهندسان چینی برای کنترل، اموزش و انتقال تکنولوژی می‌باشد تا ماحصل این همکاری انتقال همه جانبه تکنولوژی و ایجاد منفعت اقتصادی در راستای اهداف صنعتی و اقتصادی کشور باشد. شرکت مدیران خودرو را می‌توان الگویی از رشد بخش خصوصی با تمام موانع و مشکلات دانست.