مشخصات فنی خودرو

مشخصات فنی خودرو

تجهیزات خودرو

تجهیزات خودروطراحی خارجی

 

بدنه هیدروداینامیکی

طراحی بدنه اسپورت ودینامیکی که نشان دهنده سیال وروان بودن میباشد وازعناصر طبیعی مانندآب نشات گرفته است.

 
 

جلوپنجره موجی شکل

جلولوپنجره موجی شکل خودرو حالت امواج یک رودخانه خروشان راداردکه درعین سادگی حس قدرت را به بیننده القاء میکند

 
 

چراغهای جلوجذاب ومدرن

چراغهای جلو الهام گرفته شده از کوسه میباشد و حس قدرت را به نمایش میگذارد ، چراغهای ال ائی دی جلو علاوه برزیبائی از کارائی بالا نیز برخوردارمیباشد.

 
 

خطوط زیبای جانبی

این خطوط تداعی کننده مسیرحرکت یک قایق دردل دریا میباشد که این خطوط ارتباط مناسبی را میان چراغهای عقب وجلو خودرو ایجاد نموده است.

 
 

چراغهای عقب الهام گرفته شده از پنجه ببر

چراغهای عقب که طرح آن از پنجه ببر الگو برداری شده با ادغام سه نوار نوری شیوه ابتکاری جدیدی را به آن بخشیده است که همواره نمائی جذاب را پدید می آورد.

 

طراحی داخلی

 

کنسول مرکزی به شکل یک بال

طراحی داشبوردشبیه بالهای کشیده عقاب میباشدکه حس قدرت را دربیننده ایجاد مینماید.طراحی داشبورد درعین سادگی مدرن وکارامیباشد وپوشش چرمی به کار رفته برروی داشبورد با جنس متریال باکیفیت به کاررفته درداشبود سازگار بوده وحس کیفیت را به بیننده القاء می نماید.

 
 

تریم داخلی اسپورت و شکیل

تریم داخلی دورنگ ، حس اسپورت بودن رابه بیننده منتقل میکند، ازسوی دیگر طراحی وکیفیت صندلیهاجلب نظرمینماید ودر مجموع فضای داخلی خودرو حس شکیل بودن خودروهای بریتانیائی را به بیننده القاء میکند.

 

کارایی و راندمان

 

سیستم انتقال قدرت دوکلاچه اتومات

این سیستم انتقال قدرت از نسل دوم سیستمهای دو کلاچه خشک الکترومکانیکی نشات گرفته شده است که مواد جدید مقاوم در برابر حرارت در ان استفاده گردیده است بنابراین اثر محرک بهتری و مقاومت دمایی بیشتری را فراهم می کند. که با گشتاور ورودی 250N/M همراه میباشد که قابلیت رانندگی اقتصادی و اسپورتی را فراهم می نماید. از همین رو باعث تولید قدرت مستقیم بیشتر، راندمان انتقال قدرت بالاتر و واکنش سریعتر انتقال می شود.سیستم انتقال قدرت همواره روان و صریح با چرخ دنده های متغیر می باشد که این عمل باعث راندمان بالا ، مصرف سوخت کمتر و دوام بیشترسیستم انتقال قدرت می گردد.

 
 

موتورتوربو شارژر طراحی شرکت AVL اتریش

موتوراین خودرو مجهز به تکنولوژی توربوشارژمیباشدکه باحجم 1.5 لیتر قادربه تولید قدرت 147 اسب بخاروگشتاور 210 نیوتن برمتر میباشد .ازمزایاآن میتوان به شتاب صفرتاصد این خودرو 10.9 ثانیه میباشد ، همچنین مصرف سوخت خودروتیگو7 مقدار6.5 لیتربه ازای هر100 کیلوتر میباشد. میتوان ازمهمترین مزایای سیستم توربو شارژر را افزایش شتاب وقابلیت رانندگی اسپورتی درکنارکاهش مصرف دانست. همچنین این موتور میتواند 37.1 % ازانرژی گرمائی را به انرژی جنبشی تبدیل نموده که ازاین حیث توانسته است جایزه بیشترین راندمان موتوررا ازآن خود نماید.

 
 

سیستم تعلیق عقب کشنده ، چند گانه با فنرپیچشی

این سیستم تعلیق به طور قابل ملاحظه ایی باعث افزایش ثبات خودرو در هنگام تغییر مسیر و چرخش در سرعت های بالا و همچنین استحکام سیستم تعلیق می گردد که باعث جلوگیری از سر و صدا و لغزش در حین رانندگی می گردد و یک رانندگی با لذت و سواری .راحت را به وجود می آورد.

 
 

شاسی با طراحی و ساختار اسپورتی

این شاسی بر اساس پلتفرم T1X چری با دقت خاصی طراحی و ساخته شده است که نتیجه تجربه و کار کارشناسان برجسته شرکت معروف بریتانیائی لوتوس می باشد. ضمن داشتن ویژگیهای یک خودروی شاسی بلند، داشتن 5 ستاره ایمنی استاندارد اروپا یک رانندگی بسیار عالی را برای شما به ارمغان می آورد، عملکرد رانندگی در تمام شرایط گوناگون جاده ای قابل تنظیم می باشد تا خودرو انعطاف پذیری بهتری در سرعت های پایین و ثبات بیشتری در سرعت های بالا را داشته باشد.

 

نمای خارجی خودرو


نمای داخلی خودرو